banner

BLOG

OSOBNÍ NÁZORY, RADY A PRAKTICKÉ ZKUŠENOSTI, 
KTERÉ POMOHOU NEJEN VÁM,
ALE I VAŠEMU PODNIKÁNÍ. 

K čemu potřebujeme spánek?

Spánek považujeme všichni za zcela samozřejmou a nutnou součást života. Pro většinu lidí je proto odpověď na tuto otázku pravděpodobně naprosto banální. Tak banální, že si ji mnozí nejspíš nikdy sami nepoložili. Sám patřím mezi ně. Během let, kdy se zajímám o zdravý životní styl, se však začínám ptát, zda to není škoda. Vždyť zhruba celou jednu třetinu života prospíme. Přitom v dnešním uspěchaném světě stále vidím tolik nevyspalých, spánkově deprivovaných lidí, až si říkám, zda skutečně dokážeme efektivně využívat náš spánkový potenciál. Zda vůbec umíme „správně spát“ a co to znamená.

pokračovat..

Pandemie není jen nemocí těla, ale hlavně naší mysli

Člověka denně napadne na 60-70 tisíc různě emočně zabarvených myšlenek. Udržet si pořádek v hlavě proto není od věci. Zvláště, když jsme vystaveni dlouhodobému tlaku a negativismu, který nás ovlivňuje – někdy možná více, než jsme ochotni si připustit.

Sám mám za sebou měsíc strávený v karanténě a izolaci a skutečně není snadné mentálně odolávat. Zvláště, když je člověk odtržený od mnoha aktivit, které ho naplňují a udržují v pohodě. Čas, který jsem poslední dobou měl, jsem proto investoval právě do psychohygieny. Sepsal jsem několik tipů, jak se s negativním myšlením vyrovnat, pokud do něj „spadneme“, a také, jak se mu prevencí vyvarovat.

pokračovat..

Mysleme na to dobré a bude nám dobře

Dnešním článkem navazuji na svůj předchozí text o tom, jak nám uváženě používaná sprostá slova přináší úlevu a pomáhají cítit se lépe. Kdo by se taky nechtěl v životě cítit lépe. Člověk by si možná řekl, že není nic jednoduššího, než myslet na krásné věci, ale pozitivní myšlení je někdy pěkná dřina – snadno se o něm mluví, ale hůře se tak činí.

pokračovat..

Vulgarismy jsou náš vnitřní pohon

Jako malý kluk jsem vyrůstal v křesťanské rodině, kde se vulgární vyjadřování příliš netolerovalo. Přesto si nyní v dospělosti rád a poměrně často v určitých situacích zanadávám. A zcela upřímně se přiznávám, že mi to dělá radost bez výčitek. Máte to podobně?

pokračovat..

Benfordův zákon: Jak jde o čísla, intuice nemá šanci

Ačkoliv se mezi čísly, analýzami a statistikami pohybuji už řadu let, narážím občas na zajímavosti z oboru, o kterých jsem do té doby neměl tušení. O jednu z nich, která má v dnešním komplexním a komplikovaném světě obrovský potenciál využití, se s vámi chci v tomto článku podělit.

pokračovat..

Strana 1 z 12