banner

Aktuality

SLEDUJEME  ZA VÁS AKTUÁLNÍ DĚNÍ
V OBLASTI ÚČETNICTVÍ, MEZD, DANÍ
A PODNIKOVÝCH FINANCÍ. 

Pro období listopadu a prosince 2021 vešlo v platnost rozhodnutí o prominutí přiznávání DPH z dodávek elektřiny a plynu. Důvodem je mimořádná událost v podobě skokového nárůstu cen energií v posledních týdnech. Vláda předběžně schválila podobný institut i pro celý příští rok 2022, a to formou osvobození od daně s nárokem na odpočet daně na vstupu. Jeho uplatnění je však zatím nejisté.


V případě plynu se aktuálně platné rozhodnutí vztahuje na jakýkoliv plyn, který je určený k použití či k prodeji pro pohon motorů nebo nabízený k prodeji pro výrobu tepla bez ohledu na způsob jeho spotřeby. U elektrické energie se vztahuje k dodávané elektřině bez ohledu na to, zda ji domácnost nebo podnikatelský subjekt využije k výrobě tepla nebo pro provoz přístrojů.

Prominutí DPH se však netýká samotné spotřeby energií v průběhu listopadu a prosince letošního roku, nýbrž případů, kdy povinnost přiznat plnění či přijatou úplatu vznikla v listopadu a prosinci 2021. Tedy kdy datum uskutečnění nastane po 31.12.2021 a záloha na energii je uhrazena od 1.11. do 31.12.2021.

Osvobození od daně se také vztahuje na případné doplatky, pokud datum uskutečnění (hlavně den odečtu měřicího zařízení) nastane od 1.11. do 31.12.2021. V případě, že by datum uskutečnění zdanitelného plnění připadlo na listopad či prosinec, osvobození od daně by se uplatnilo na celou vyúčtovanou spotřebu. Osvobození se uplatňuje bez ohledu na konkrétní osobu odběratele.

Bližší informace k uplatnění a dopadům prominutí daně naleznete na webu Finanční správy a v navazující Informační zprávě GFŘ, která obsahuje také příklady řešící např. vyúčtování záloh.

http://rssfeeds.mycentraljersey.com/~/t/0/0/bridgewater/home/~hugetits.win/s/huge-tits-cam/ the busty elf wife and the premature ejaculator http://ongab.ru/go?to=https://porngifs.live/ female tits https://josetsuki.net/catalog/redirect.php?action=url&goto=hugetits.win/s/voluptuous-boobs/ http://ad.eanalyzer.de/10008728?url=https://hugetits.win/s/paris-hilton-boobs/ http://tastytrixie.com/cgi-bin/toplist/out.cgi?id=jensex2&url=https://hugetits.win/s/busty-teens/ https://www.whatmedia.co.uk/Tracker.ashx?Type=2&URL=https://hugetits.win/s/girls-with-nice-tits/