banner

Aktuality

SLEDUJEME  ZA VÁS AKTUÁLNÍ DĚNÍ
V OBLASTI ÚČETNICTVÍ, MEZD, DANÍ
A PODNIKOVÝCH FINANCÍ. 

Od listopadu 2016 dochází u Daně z nabytí nemovitých věcí, dříve nazývané Daň z převodu nemovitostí, k významné změně. Dosud ji hradil prodávající a kupující byl ručitelem. Od 1. listopadu tuto daň bude platit nabyvatel vlastnického práva, tedy kupující, což ještě více zatíží jeho finanční potřebu při pořízení nemovitosti.


Sazba daně ve výši 4 % ze základu daně ale zůstává beze změny. Základem daně je vyšší hodnota, tedy buď kupní cena nemovitosti stanovená ve smlouvě nebo 75 % směrné hodnoty nemovitosti určené Finančním úřadem (či hodnota Vámi doloženého Znaleckého posudku).

Daňové přiznání se podává na Finanční úřad nejpozději do konce třetího měsíce následujícího po měsíci, v němž byl zapsán vklad práva do Katastru nemovitostí. Daňové přiznání ze nebo do společného jmění manželů podávají oba a to rovným dílem. K přiznání je třeba přiložit příslušné přílohy, konkrétně Přílohu č. 1 (v případě nabytí vlastnictví Kupní smlouvou, Směnnou smlouvou, vzájemným darováním apod.) a příslušné Přílohy č. 2 až 2D (k určení směrné hodnoty u pozemku, bytu, nebytového prostoru, domu, chaty či garáže apod.

Daň je splatná ke stejnému dni jako termín podání daňového přiznání a uhradit ji můžete bankovním převodem, složenkou na poště či v hotovosti na pokladně kteréhokoliv Finančního úřadu.

Osvobození nových staveb a jednotek se vztahuje pouze na první úplatné nabytí, dojde-li k němu v době 5 let ode dne dokončení nebo započetí užívání domu či jednotky. Osvobození se nevztahuje na případy nabytí rozestavěné stavby či jednotky.

Ing. Lenka Černá - daňový poradce 

https://kuzbassfm.ru/away.php?url=https://porngifs.live/ https://techlab.rarus.ru/bitrix/rk.php?goto=https://porngifs.live/ https://maps.google.com.mt/url?q=https://hugetits.win/ xxxdata.net http://www.letras1.com/out.php?url=https://porngifs.live/ Sex Gifs big boobs nudity http://cies.xrea.jp/jump/?https://porngifs.live/